ორშაბათი, სექტემბერი 15, 2025
2019 წლის 25 იანვარს გეოპოლიტიკური კვლევების საერთაშორისო ცენტრის უფროსმა მკვლევარმა თენგიზ ფხალაძემ მონაწილოება მიიღო საერთაშორისო კონფერენციაში : „Hard talk: Ukraine’s foreign policy beyond EU and NATO”, რომელიც ჩატარადა უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტროს გენადი უდოვენკოს სახელობის დიპლომატიურ აკადემიაში, კიევში.
კონფერენციის დროს ექსპერტებმა საქართველოს, უკრაინის, თურქეთისა და ყაზახეთის ესპერტებმა, ასევე უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტროს წამომადგენლებმა განიხილეს უკრაინის წინაშე მდგარი გამოწვევები და თანამშრომლობის შესაძლებლობები შავი ზღვის და კავკასიის რეგიონებთან, შუა აზიის, ბალკანეთისა და ცენტრალურ აზიასთან.
კონფერენცია ორგანიზებული იყო InterUkraine Analytica-ს, უკრაინის დიპლომატიური აკადემიის, Black Sea Trust for Regional Cooperation და ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მიერ.

Saturday, August 23, 2025
On January, 25, 2019 ICGS Senior Fellow Tengiz Pkhaladze took part at the international conference “Hard talk: Ukraine’s foreign policy beyond EU and NATO”, which held at Hennadii Udovenko Diplomatic Academy of Ukraine at the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine.
During the panel discussions experts from Ukraine, Georgia, Turkey and Kazakhstan as well as the representatives of the Ukrainian MFA had an opportunity to discuss Ukraine’s role, challenges and opportunities in the different regions of the world, i.e. Black Sea and Caucasus, Middle East, Balkans and Central Asia.
The Conference was organized by InterUkraine Analytica, Hennadii Udovenko Diplomatic Academy Of Ukraine at the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine, Black Sea Trust for Regional Cooperation and Regional Office of Friedrich Ebert Foundation.